R
reprezentacija.ba
11. Maj 2026
Sergej Barbarez bio je vrlo raspoložen na press konferenciji povodom objave spiska reprezentativaca za Svjetsko prvenstvo.
Jedno pitanje koje je odlutalo od teme press konferencije ga je kako kaže i uvrijedilo.
“To me vrijeđa i nećemo se baviti tom temom” odgovorio je na pitanje vezano za neke nove mlade talente koji bi u budućnosti mogli igrati za Bosnu i Hercegovinu.
“Imamo tu glavni spisak, širi spisak, a pitate me za neke igrače koji možda nemaju ni pasoš Bosne i Hercegovine” rekao je.
View this post on Instagram11. Maj
G
Guest2
K
Kenan
12. Maj 2026 00:14h
Ma nije narod toliko, koliko su novinari navalili da se petljaju…
11. Maj 2026 17:43h
11. Maj 2026 16:43h
Sergej je dokazao da zna,i moze,i glupo je sad kritikovati zasto je pozvan ovaj,a nije onaj igrac i sl!Ne mogu svi ici na ovo svjetsko prevenstvo,a.B.da posebno za mlade igrace bit ce sanse na sljed.evropskim i svjetskim prevenstvima!
Tako je. Nas narod je glup pa glup
B
Beast
S
Sahbaz
11. Maj 2026 19:18h
Vidi, lijevi bek je pozicija na kojoj ce Seju mijenjati Dedic a Memic ce na desnog beka, druga opcija je Burnic, Mujakic je tek treca opcija.. Burnic se fino snalazi na toj poziciji, po meni je Karic trebao dobiti poziv umjesto Mujakica i biti direktno prva opcija iza Seje..
11. Maj 2026 15:56h
Na bekovskim pozicijama ima Dedica I Kolasinca to je ok ali nema zamjena.
Kolasinac je sklon povredama a i nema cini mi se vise snage za cijelu utakmicu.
Zamjena za Kolasinca je Mujakic igrac koji se dugo slepa u reprezentaciji limitiran igrac i uvjek kad igra kiksa u postavljanju ili kasni u intervenciji.
Na svakoj poziciji trebali bi imati jos po jednog igraca ali na bekovskim nemamo.
Ne razumijem logiku i izbor, ne ulazim u odabir, nije los to je najbolje sto imamo ali bekovi su problem.
1
1Ado
S
Sahbaz
11. Maj 2026 18:53h
Na istoj utakmici je on srušio Bešića koji je pratio Messija i bio je na milimetar da ga zakuca, a nažalost Bičakć se ispružio nogu nazad i udario Bešu koji je nakon toga pao a Messi otrčao dalje i zavrnuo loptu u gol za 2:0 . Baš nismo imali sreće na toj utakmici 🙁
11. Maj 2026 17:56h
A ja se sjecam kad je u Brazilu protiv Argentine Bicakcic loptu koja mu je isla pravo na glavu propustio I ona pogodila Kolasinca I zavrsila u mrezi.
Iducu utakmicu Kolasinac nije igrao okrivili ga za gol koji smo primili.
Bicakcic ima 36 godina igra u Zelji I da ga je Barbarez pozvao odstupio bi od svojih kodeksa pomlađivanja reprezentacije.
Kad se neko po portalima nudi ne izgleda lijepo, hvala mu za sve do sada ali je vrijeme za nove mlade igrace koji su buducnost.
A
Astral
S
Sahbaz
11. Maj 2026 18:51h
Barba je na konferenciji rekao da je Memicu desni bek prirodna pozicija a Dedic moze na oba beka jer je dobar sa obje noge. Trenutni kadar nije nikakav problem. Ako hocete da se okrenete necemu losem savjetujem da to bude nacionalni kljuc u IO saveza i izbor trenera omladinskih selekcija. A tim je vodjen odlicno.
11. Maj 2026 15:56h
Na bekovskim pozicijama ima Dedica I Kolasinca to je ok ali nema zamjena.
Kolasinac je sklon povredama a i nema cini mi se vise snage za cijelu utakmicu.
Zamjena za Kolasinca je Mujakic igrac koji se dugo slepa u reprezentaciji limitiran igrac i uvjek kad igra kiksa u postavljanju ili kasni u intervenciji.
Na svakoj poziciji trebali bi imati jos po jednog igraca ali na bekovskim nemamo.
Ne razumijem logiku i izbor, ne ulazim u odabir, nije los to je najbolje sto imamo ali bekovi su problem.
A
Astral
11. Maj 2026 18:50h
Malo i pogledajte konferenciju ipak se nazivate novinarima. Nije rekao da ga vrijedja a to je bila replika na pitanje za Spahu sta je sa igracima o kojima se prica da bi mogli poceti nastupati za BiH, Jakupovic itd. Barba je dobio drugo pitanje a vratio se na to i rekao da mu smeta i da je nekorektno prema momcima koji su izborili plasman na SP. Mogli ste bar tacno informisati, konferencija nije bila duga, da se pogledati
M
Mido01
O
OSEB
11. Maj 2026 18:15h
♥️🇧🇦♥️🇧🇦♥️
11. Maj 2026 17:08h
Zamolio bih sve navijače Bosne i Hercrgovine , pustimo stručni štab da radi svoj posao , da im nepravimo nikakav pritisak , da jednostavno oni odluč̣uju .Naše je da navijamo i da dajemo podršku ……Kako je ovo sve tako lijepoooooo.Uživajte svi vi koji volite ovu zemlju. VOLIM TE BOSNOOOO
M
Mido01
S
Sahbaz
11. Maj 2026 18:15h
Kolasinac sinoc odigra protiv Milana momacki….a i da igra 70 minuta …lijepo da je tu
11. Maj 2026 15:56h
Na bekovskim pozicijama ima Dedica I Kolasinca to je ok ali nema zamjena.
Kolasinac je sklon povredama a i nema cini mi se vise snage za cijelu utakmicu.
Zamjena za Kolasinca je Mujakic igrac koji se dugo slepa u reprezentaciji limitiran igrac i uvjek kad igra kiksa u postavljanju ili kasni u intervenciji.
Na svakoj poziciji trebali bi imati jos po jednog igraca ali na bekovskim nemamo.
Ne razumijem logiku i izbor, ne ulazim u odabir, nije los to je najbolje sto imamo ali bekovi su problem.
S
Sahbaz
11. Maj 2026 17:56h
A ja se sjecam kad je u Brazilu protiv Argentine Bicakcic loptu koja mu je isla pravo na glavu propustio I ona pogodila Kolasinca I zavrsila u mrezi.
Iducu utakmicu Kolasinac nije igrao okrivili ga za gol koji smo primili.
Bicakcic ima 36 godina igra u Zelji I da ga je Barbarez pozvao odstupio bi od svojih kodeksa pomlađivanja reprezentacije.
Kad se neko po portalima nudi ne izgleda lijepo, hvala mu za sve do sada ali je vrijeme za nove mlade igrace koji su buducnost.
K
Kenan
S
Sejo
11. Maj 2026 17:44h
Moguce da i on sam nije htio il nije mogo. Bolje ga Barba zna nego svi nasi. Ja se sjecam psovanju mu majke 2014 kad nije zaustavio messija te kikser te ovo ono. Pustimo ljude da rade do sad su nas iznenadili i vise nego pozitivno
11. Maj 2026 17:10h
Nije fer što nije pozvao Bičakčića,koji je igrao na početku kvalifikacija.Uredu je što ga nije zvao kad nije imao kluba ali čovjek sad igra,važna je figura u timu Želje,a bilo bi i korektno zbog svega onoga što je do sada dao za tešku.Slična mu se nepravda pravi kao i Rahimiću za Brazil.
K
Kenan
U
Una
11. Maj 2026 17:43h
Tako je. Nas narod je glup pa glup
11. Maj 2026 16:43h
Sergej je dokazao da zna,i moze,i glupo je sad kritikovati zasto je pozvan ovaj,a nije onaj igrac i sl!Ne mogu svi ici na ovo svjetsko prevenstvo,a.B.da posebno za mlade igrace bit ce sanse na sljed.evropskim i svjetskim prevenstvima!
A
Anonmous3
S
Sahbaz
11. Maj 2026 17:43h
Nadji ih kralju samo tebe cekamo da priones. Spasi fudbal manjkom bekova i dovedi nam cucurellu
11. Maj 2026 15:56h
Na bekovskim pozicijama ima Dedica I Kolasinca to je ok ali nema zamjena.
Kolasinac je sklon povredama a i nema cini mi se vise snage za cijelu utakmicu.
Zamjena za Kolasinca je Mujakic igrac koji se dugo slepa u reprezentaciji limitiran igrac i uvjek kad igra kiksa u postavljanju ili kasni u intervenciji.
Na svakoj poziciji trebali bi imati jos po jednog igraca ali na bekovskim nemamo.
Ne razumijem logiku i izbor, ne ulazim u odabir, nije los to je najbolje sto imamo ali bekovi su problem.
S
Sejo
11. Maj 2026 17:10h
Nije fer što nije pozvao Bičakčića,koji je igrao na početku kvalifikacija.Uredu je što ga nije zvao kad nije imao kluba ali čovjek sad igra,važna je figura u timu Želje,a bilo bi i korektno zbog svega onoga što je do sada dao za tešku.Slična mu se nepravda pravi kao i Rahimiću za Brazil.
O
OSEB
11. Maj 2026 17:08h
Zamolio bih sve navijače Bosne i Hercrgovine , pustimo stručni štab da radi svoj posao , da im nepravimo nikakav pritisak , da jednostavno oni odluč̣uju .Naše je da navijamo i da dajemo podršku ……Kako je ovo sve tako lijepoooooo.Uživajte svi vi koji volite ovu zemlju. VOLIM TE BOSNOOOO
U
Una
11. Maj 2026 16:43h
Sergej je dokazao da zna,i moze,i glupo je sad kritikovati zasto je pozvan ovaj,a nije onaj igrac i sl!Ne mogu svi ici na ovo svjetsko prevenstvo,a.B.da posebno za mlade igrace bit ce sanse na sljed.evropskim i svjetskim prevenstvima!
S
Sahbaz
11. Maj 2026 15:56h
Na bekovskim pozicijama ima Dedica I Kolasinca to je ok ali nema zamjena.
Kolasinac je sklon povredama a i nema cini mi se vise snage za cijelu utakmicu.
Zamjena za Kolasinca je Mujakic igrac koji se dugo slepa u reprezentaciji limitiran igrac i uvjek kad igra kiksa u postavljanju ili kasni u intervenciji.
Na svakoj poziciji trebali bi imati jos po jednog igraca ali na bekovskim nemamo.
Ne razumijem logiku i izbor, ne ulazim u odabir, nije los to je najbolje sto imamo ali bekovi su problem.
S
Suplja prica
11. Maj 2026 15:25h
100% je upravu
A
Anonymous
A
Anonmous3
14. Maj 2026 09:12h
Šta kenjaš, komentar je na mjestu.
Ne možeš ići na prvenstvo sa samo dva beka.
Alternativa ima za Dedića, Kolašinaca,
Rezerve: Gazibegović/Malić desno i Karić lijevo
11. Maj 2026 17:43h
11. Maj 2026 15:56h
Na bekovskim pozicijama ima Dedica I Kolasinca to je ok ali nema zamjena.
Kolasinac je sklon povredama a i nema cini mi se vise snage za cijelu utakmicu.
Zamjena za Kolasinca je Mujakic igrac koji se dugo slepa u reprezentaciji limitiran igrac i uvjek kad igra kiksa u postavljanju ili kasni u intervenciji.
Na svakoj poziciji trebali bi imati jos po jednog igraca ali na bekovskim nemamo.
Ne razumijem logiku i izbor, ne ulazim u odabir, nije los to je najbolje sto imamo ali bekovi su problem.
Nadji ih kralju samo tebe cekamo da priones. Spasi fudbal manjkom bekova i dovedi nam cucurellu
2
0
Anonymous