R
reprezentacija.ba
15. Maj 2026
Popularni Transfermarkt posvestio je poseban tekst o Kerimu Alajbegoviću (18). Kako su naveli, njegov tehnički nivo smatra se izuzetnim za njegove godine.
“Kerim Alajbegović je mladi talenat na kojeg treba obratiti pažnju na Svjetskom prvenstvu nakon sjajne sezone u klupskom i reprezentativnom dresu. Ovaj 18-godišnji krilni fudbaler Salzburga uvršten je u reprezentaciju Bosne i Hercegovine nakon izuzetno zapažene godine u Austriji.
Ono što ga čini posebno zanimljivim nije samo jedno izraženo oružje. Prirodno igra na lijevom krilu, ali jednako kvalitetno može nastupati i na desnoj strani, kao i u ulozi centralnog napadača, što njegovom timu daje dodatne opcije u napadu. Njegov tehnički nivo smatra se izuzetnim za njegove godine, a to se jasno vidi u načinu na koji vodi loptu, ulazi u duele „jedan na jedan“ i nameće se u ofanzivnim situacijama.
Jedna od njegovih najvećih prednosti je šut s distance. Predstavlja ozbiljnu prijetnju s većih udaljenosti, što je pokazao spektakularnim pogotkom protiv Basela u Europa Ligi. Ta snaga udarca dodatno obogaćuje njegovu igru, uz kvalitet koji posjeduje pri izvođenju prekida i sposobnost da odlično čita odbijene lopte.
Uz liderske osobine koje su primijetili i njegovi saigrači iz reprezentacije, Alajbegović na turnir dolazi kao mlad igrač koji ne posjeduje samo veliki talenat, nego već sada nosi i ozbiljnu odgovornost na terenu.”
15. Maj
S
Seva meilo
15. Maj 2026 16:03h
Sad nek zaigra za bolji klub i jacu ligu.
Pa nek ga tamo srede ko piscu.
Nesto kao i Esmira.Sad je totalno kompletan igrac za razliku od Kerima
K
Krajisnik
15. Maj 2026 13:00h
Vidi se tu kvalitet nema tu puno pametovanja..prodoran igrač koji je uspijesan u duelu tako da kvalitet nije upitan….i sto mi se sviđa to da smo konacno dobili igrača koji voli driblinge i koji voli poteganti sut sa vece udaljenosti…..samo nek ga povrede zaobiđu
S
Stručnjak
S
suno
15. Maj 2026 09:35h
Vidjeli smo protiv Welsa i Italije a to jake bas jake lige… osim toga vidis ti u igri 1/1 da tu nema veze ko je ispred on prolazi… zestok je mali
15. Maj 2026 09:07h
Jos ga nismo vidjeli u jakoj ligi, austrijska liga nista ne govori
S
suno
15. Maj 2026 09:07h
Jos ga nismo vidjeli u jakoj ligi, austrijska liga nista ne govori
B
beast
S
Seva meilo
15. Maj 2026 18:50h
O cemu pricas tacno? Kerim je sa 18 jedan od najkompletnijih igraca koje imamo trenutno, sut sa obje noge, 1 na 1, kontranapadi, osjecaj za prostor, prodori po strani, ulazak u sredinu, osjecaj za asistenciju itd itd.. sve navedeno vidjeno u kvalifikacijama i barazu, Esmir je nazalost trenutno nekompletan, aBd bice za koju sezonu..
15. Maj 2026 16:03h
Sad nek zaigra za bolji klub i jacu ligu.
Pa nek ga tamo srede ko piscu.
Nesto kao i Esmira.Sad je totalno kompletan igrac za razliku od Kerima
1
0
beast